Restaurants

Bars

Lavanta ''Non-stop Buffet''

   The day starts with a fresh breakfast buffet at Lavanta Restaurant, which takes its name from the fragrant lavas we can see every corner of our hotel. Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, which has become almost morally painted in lavas, turns into a visual blossom attracting the attention of photographers, while Lavanta Restaurant is an open buffet that serves international delicacies for lunch and dinner, giving you an unforgettable taste experience every day. The ''Non-Stop Buffet'' concept will be always served between 07:00 and 22:30 with the snack mini buffets are prepared in Lavanta between main meals. For our guests who like late breakfast or want to have lunch with light and healthy snacks, there is an option in Lavanta.

 • Breakfast, Lunch, Dinner
 • Aperitive and Snack Buffets
 • Open Buffet / Ultra All Inclusive

   Adını, otelimizin her köşesinde görebileceğimiz mis kokulu lavantalardan alan Lavanta Restaurant'ta günleriniz taptaze bir kahvaltı büfesi ile başlar. Lavantaların içinde adeta mora boyanmış bir hal alan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, özellikle fotoğrafçıların dikkatini çeken görsel bir şölene dönüşürken, Lavanta Restaurant öğle ve akşam yemeklerinde uluslararası lezzetlere ev sahipliği yapan açık büfesi ile size günün her öğününde unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşatıyor. ''Non-Stop Büfe'' konseptiyle Lavanta’da, ana öğünler arasında hazırlayacağımız aperatif/snack mini büfelerle, 07:00 – 22:30 saatleri arası 'Non-Stop' servis veriyor. Geç kahvaltı sevenler veya öğle yemeğini ara öğün olarak hafif ve sağlıklı atıştırmalıklarla geçirmek isteyen misafirlerimiz için Lavanta’da mutlaka bir seçenek bulunuyor.

 • Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam Yemeği
 • Atıştırmalık Mini Büfe
 • Açık Büfe / Ultra Her şey Dahil

Club Laguna

Do you want to continue to the party with your friends until the first lights of the morning? The mystical atmosphere of Club Laguna invites you to unlimited fun.

 • Live DJ performance after 23:00

Otantik atmosferiyle Club Laguna sabahın ilk ışıklarına kadar dans ve müziğe hız kesmeden devam etmek isteyenleri sınırsız eğlenceye çağırıyor.

 • Gece 23:00'dan itibaren canlı DJ performansı

Merhaba Restaurant

   Merhaba Restaurant, located in Mini Bodrum Street, offers you a selection of delectable Turkish, and international cuisine. Merhaba Restaurant invites you to experience flavours with invigorating healthy and fresh salads, appetizing pastas, distinctive meat from our grill, and delicately prepared desserts.

 • A La Carte/ Concept restaurant – Dinner service

   Otelin kalbi Mini Bodrum Sokağı'nda yer alan, Türk ve dünya mutfağından seçkiler sunan Merhaba Restaurant, içinizi ferahlatan sağlıklı ve taze salatalar, nefis makarnalar, ızgaramızdan çıkmış muhteşem etlerin ve özenle hazırlanmış tatlılarıyla sizi sürpriz lezzetler deneyimlemeye davet ediyor.

 • A La Carte / Konsept Restaurant - Akşam Yemeği

Agora & Smash Bar

With delicious cocktails and sipping your drink at Smash Bar, Hapimag Sea Garden Resort is right in the center of Bodrum where you can dance with various shows, animation shows and live music. Agora is a lively and energetic meeting place for our guests.

Smash Bar’da lezzetli kokteyllerinizi yudumlarken; Agora Sahnesi'nde gösteriler, animasyon şovlarla eğlenip, canlı müzik eşliğinde dans edebileceğiniz enerjik bir buluşma noktası sunuyoruz.

Da Primo Fish

   When in Bodrum, it is an absolute must to have fish for dinner. Enjoy the breathtaking view of the the sunsetsas while we are prepare your delicious dinner for you with fish and delicious appetizers. The local and fresh fish are skillfully cooked, and served with immaculate care. Da Primo Fish, with its intimate aura and magnificent flavours, is sure to give you a lasting impression of Bodrum and the palate of the Aegean Sea.

 • A La Carte/ Concept restaurant – Dinner service

   Bodrum'da olmazsa olmaz bir akşam yemeği için kuşkusuz, balık ideal bir tercih. Siz nefes kesen günbatımı manzarasının tadını çıkarırken biz, sizin için günlük meze ve taze balık çeşitleri ile donatılmış bir akşam yemeği hazırlıyoruz. Burada yerel taze balıklar ustaca pişiriliyor,  özenle servis ediliyor.  Da Primo Balık, Samimi atmosferi ve muhteşem lezzetleriyle size Ege Denizi'ne karşı akılda ve damakta kalıcı bir Bodrum akşamı yaşatıyor.

 • A La Carte / Konsept Restaurant - Akşam Yemeği  

The Sunset Bar

The Sunset Bar, where drinks are served throughout the day, combines the magnificent colors of sunset with the magnificent location on the beach with the evening waters of Gökova's azure waters. As you sip your drink, you will enjoy the pleasure of this view.

Gün boyu içecek servisinin yapıldığı Sunset Bar, sahilde yer alan konumuyla akşam saatlerinde Gökova'nın masmavi sularıyla günbatımının eşsiz renklerini bütünleştiriyor. Size, içkinizi yudumlarken bu manzaranın keyfini yaşamak kalıyor.

Chacha

   Are you ready to try Fajita, one of Mexico's best known flavors, at Sea Garden? Cha Cha, with its hot tortillas accompanied by colorful peppers, special spices and delicious sauces, is blowing a Mexican wind through Mini Bodrum Street.

 • A La Carte / Concept Restaurant - Dinner

   Meksika'nın en bilinen lezzetlerinden biri olan Fajita'yı Sea Garden'da denemeye hazır mısınız? Sıcacık tortilla eşliğinde renkli biberler, özel baharatları ve enfes soslarıyla Cha Cha, Mini Bodrum Sokağı'nda Meksika rüzgari estiriyor.

 • A La Carte / Konsept Restaurant - Akşam Yemeği  

Lobby Lounge

It is an environment where you take a rest by reading your newspaper while you are enjoying the view of nature and the sea with its magnificent view of the day.

*24 hours service (Alcoholic beverages are served until 02:00 A.M.)

Muhteşem doğa manzarası eşliğinde günün her anı servis veren Lobby Lounge'da içeceğinizi yudumlayabilir gazetenizi ya da kitabınızı okuyarak dinlenebileceğiniz bir ortama davet ediyoruz.

*24 saat servis (Alkollü içecekler gece 02:00'a kadar servis edilmektedir.)

Mavrı

   Mavrı Restaurant, which has its name from the creamy, acrid taste of raw fruit, serves classic appetizers and delicious snacks with modern and sharing plates. We are looking forward seing you at Mavrı with its "mezze House" concept for a pleasant evening with your loved ones.

 •  A La Carte / Concept Restaurant - Dinner

   Adını ham meyvenin kekremsi, buruk tadından alan Mavrı Restoran'da klasik mezeler ve enfes ara sıcaklar modern ve paylaşımlık tabak sunumlarıyla masanıza geliyor. Sevdiklerinizle beraber paylaşacağınız keyifli bir akşam için "Mezze house" konseptiyle Mavrı' da buluşmak üzere..

 • A La Carte / Konsept Restaurant - Akşam Yemeği