The Sea Garden Hotel, the meeting point of green and blue, is situated amidst a pine forest on the southern coast of the Bodrum peninsula in southwestern Turkey. Hapimag Resort Sea Garden Hotel is a luxurious 5-star hotel located amidst a pine forest on the southern coast of Bodrum Peninsula. It has a private beach, outdoor and indoor pools, fitness centre, wellness area and rooms with balconies. Covering a total area of 191 000 m², the Sea Garden Hotel was named after its large beautiful gardens, majestically laid out in terraces down to the sea and surrounded by three magnificent bays of Aegean turquoise, two of which have been awarded Blue Flag beach certification. Sea Garden is the treasure of the Aegean Sea, where true natural beauty remains largely untouched.

Guests can dine at the hotel’s romantic restaurant with views of the Aegean Sea and mountains. A variety of drinks can be enjoyed at the bar and there is a night club for entertainment. Mini clubs and activities are available for younger guests.

The hotel has a total of 282 rooms and 3 suites. There are 2 outdoor pools and one indoor pool. The distance ot the city of Bodrum is 17 km, the Airport is 45 km away. Transfers and car rental can be booked through the hotel.

We are located nearby the city Bodrum

Distance to Milas-Bodrum airport:
45 km (40 min by car)

Distance to Izmir airport:
230 km (3 h by car)

Distance to Dalaman airport:
235 km (3 h by car)

Distance to Bodrum city centre:
17 km (30 min by car)

Yeşil ve mavinin buluşma noktası Hapimag Sea Garden Hotel, Türkiye'nin güneybatısındaki Bodrum yarımadasının güney sahilinde bir çam ormanının ortasında yer almaktadır.

5 yıldızlı lüks bir otel olarak özel bir plaja, açık ve kapalı havuzlara, fitness merkezine, sağlıklı yaşam alanına ve balkonlu odalara sahiptir. Toplam 191.000 m²'lik bir alanı kaplayan Hapimag Sea Garden Hotel, adını denize doğru kademeli olarak uzanan muhteşem bahçelerinden ve Mavi Bayraklı üç muhteşem koyla çevrilmiş olmasından almıştır. 

Sea Garden, Ege Denizi'nin gerçek doğal güzelliğinin büyük ölçüde dokunulmamış olarak saklandığı hazinesidir.

Otelimizin Ege Denizi ve dağ manzaralı romantik restoranında yemek yiyebilir, barda çeşitli içeceklerin tadını çıkarabilir, eğlence için gece kulübümüzü kullanabilirsiniz. Küçük konuklarımız için Mini&Maxi kulüpler ve aktiviteler mevcuttur.

Otelimizde toplam 282 oda ve 3 suit bulunmaktadır. 2 açık yüzme havuzu ve bir kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Bodrum il merkezi 17 km, havaalanı 45 km uzaklıktadır. Transferler ve araç kiralama otel aracılığıyla rezerve edilebilir.

Milas-Bodrum Havalimanı'na Uzaklık:
45 km (araba ile 40 dk )

İzmir Havalimanı'na Uzaklık:
230 km (araba ile 3 saat )

Dalaman Havalimanı'na Uzaklık:
235 km (araba ile 3 saat)

Bodrum Merkez'e Uzaklık:
17 km (araba ile 30 dk)